Atrakcje

Jarosławiec

Deptak w Jarosławcu

Nadmorski deptak to z pewnością jedna z największych atrakcji tej miejscowości. Znajdziemy tutaj lokale gastronomiczne, stoiska z pamiątkami i sklepy jubilerskie z biżuterią bursztynową. Całość uatrakcyjnią salony z grami oraz wieczorne występy lokalnych artystów.

Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu to jedna z najciekawszych atrakcji miejscowości. Muzeum składa się z trzech wystaw: Las Bursztynowy przybliży nam historię powstawania tego niezwykłego klejnotu, Kopalnia pokaże nam najwspanialsze znalezione okazy, zaś wystawa Inkluzje przedstawia najbardziej niezwykłe formy życia zatopione w bursztynie-faunę i florę, która liczy w sobie przeszło 40 milionów lat! W okresie wakacji muzeum czynne jest w godzinach 9:00- 21:00.

Kraina Motyli i Papug

Kraina Motyli i Papug to miejsce, w którym możemy obserwować najbardziej egzotyczne gatunki zwierząt. Na ogromnej hali swobodnie lata ponad 100 przedstawicieli 30 gatunków ptaków, m. in. nimfy, kakadu i żako. Motylarnia przeniesie nas w świat niezwykle kolorowych owadów z całego świata. To miejsce otwarte jest w godzinach 9:00-20:00 (w sezonie letnim) .

Park Linowy Ju-Huu

Park Linowy w Jarosławcu to atrakcja przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Znajdziemy tutaj dwie trasy: trasę łatwiejszą złożoną z 12 przeszkód, oraz trudniejszą, w skład której wchodzi 11 przeszkód.

Zjeżdżalnia Wodna Gigant

Na plaży w Jarosławcu funkcjonuje zjeżdżalnia wodna Gigant, która umożliwia szybki zjazd do płytkiego basenu. Zjeżdżalnia czynna jest w sezonie letnim codziennie od 9:00 do 17:00.

Przystań morska

Jedną z większych atrakcji Jarosławca jest przystań rybacka. Odcinek plaży, na której stacjonują kolorowe kutry i łodzie. To miejsce, które pozwoli nam na zakup świeżych ryb, w które obfitują wody Bałtyku. Dodatkową atrakcją jest możliwość wycieczki kutrem rybackim oraz połów ryb na otwartym morzu.

Szlaki piesze i rowerowe

Z Jarosławca wychodzi wiele szlaków, które przeznaczone są zarówno do uprawiania turystyki pieszej, jak i rowerowej. W miejscowości z łatwością wypożyczymy sprzęt rowerowy, który umożliwi nam przejazd m. in. do innych nadmorskich miejscowości. Pobliskie lasy oraz jeziora pozwalają także na wielogodzinne wędrówki w towarzystwie całej rodziny.

Jarosławiec to także miejscowość, która świetnie sprawdza się jako baza noclegowo-wypadowa (sprawdź tu). Na zachód od Jarosławca zwiedzić możemy Darłowo, Łazy i Mielno, z łatwością dostaniemy się także do Ustki, Rowów i Słupska. W niedalekiej odległości znajduje się Słowiński Park Narodowy oraz jezioro Gardno. Jedną z największych atrakcji jest także Dolina Charlotty- wypoczynkowy kurort, który oferuje mnóstwo rozrywek dla całej rodziny. Z pewnością spędzając nawet dwutygodniowe wakacje w Jarosławcu nie znajdziemy czasu na nudę.

Skansen w starym młynie w Naćmierzu

Skansen Stary Młyn w Naćmierzu w gminie Postomino to muzeum bogate w historyczne pamiątki z regionu. To przede wszystkim świetnie zachowane eksponaty związane z rolnictwem. Muzeum zorganizowano w dawnym młynie, w którym przed wojną robiono m.in. olej rzepakowy, mąkę i płatki. W czasach powojennych, aż do 1999 roku produkowano tu mąkę pszenną i żytnią. Zwiedzający mogą dowiedzieć się jak działały urządzenia młynarskie. Co ciekawe, młyn jest wciąż sprawny. Wyłączono go, ponieważ nie była opłacalna jego dalsza eksploatacja. Zobaczymy tu m.in. maszyny do czyszczenia ziaren, mieszadła. możemy zatem prześledzić cały cykl produkcyjny i zobaczyć jak z ziaren zboża produkowano mąkę pszenną i żytnią.

Stajnia koni Horyzont

Obiekt jest ośrodkiem jeździeckim i znajduje się tuż przy plaży. Właśnie to malownicze położenie i oczywiście piękne konie są atutami, które przyciągają w to miejsce osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną czy turystów szukających ciekawej formy spędzania wolnego czasu. Na terenie stajni znajduje się kryta hala oraz kilka padoków na świeżym powietrzu. Przygotowano również duże, nowoczesne boksy dla koni oraz siodlarnię. Parking znajduję się na terenie posesji.

Wesołe miasteczko

Wesołe miasteczko w Jarosławcu to sezonowa atrakcja zwykle dostępna w miesiącach lipiec-sierpień. Na sporym terenie możecie korzystać z kilkudziesięciu atrakcji, w tym 2-3 wysokich karuzel i tzw. diabelskich młynów. Najwyższa zapewnia widok na morze. Dostępne są atrakcje dla małych dzieci taki jak mała karuzela czy samochodziki.

Browar Król Plaza

Piękne, miedziane kadzie warzelne niewątpliwie stanowią niebanalną dekorację i uzupełniają klimatycznie przestrzeń hotelu Król Plaza w Jarosławcu. Bar  z widokiem na morze, każdy znajdzie smak idealny dla siebie.

Jezioro Marszewo w gminie Postomino

Przy Jeziorze Marszewo znajduje się  kompleks zjeżdżalni wodnych, ogrodzony wodny plac zabaw dla dzieci oraz boisko do siatkówki plażowej.

Na miłośników leżakowania i opalania czeka świeżo uzupełniona piaskiem plaża, a dla preferujących spędzanie czasu w wodzie powstały dwa nowe pomosty: rekreacyjny oraz cumowniczy dla łódek i kajaków, a także slip do wodowania łodzi.
Plaża strzeżona jest przez ratowników. Znajduje się na niej także przebierania i natrysk.

Dolina Charlotty

Na terenie Doliny Charlotty znajdą Państwo wiele ciekawych atrakcji: Zoo z Krainą Bajek, Wodne Zoo Safari, Fokarium, kajaki i rowery wodne, wędkowanie, przejażdżki konno, plac zabaw, boisko do piłki siatkowej, dmuchańce, park linowy. W samym obiekcie znajduje się  wiele udogodnień dla dzieci i ich rodziców, m.in. dwie sale zabaw i salę gier.

Latarnia Morska w Jarosławcu

Piękna, ceglana latarnia morska w Jarosławcu z 1838 roku jest jedną z najwyższych i najlepiej zachowanych nad polskim morzem. Wznosi się 33 metry nad Jarosławcem, po wejściu na nią z  jej tarasu rozciąga się widok na Bałtyk, lasy sosnowe, panoramę miejscowości i 2 otaczające ją jeziora: Wicko oraz Kopań. Jej światło dociera 42 km od brzegu - latarnia działa po dziś dzień! Latarnia morska w Jarosławcu każdego roku przyciąga tłumy turystów. Otoczona jest placem rekreacyjnym, na którym znajduje się kolejna atrakcja - Pomnik Rybaka. Latarnię morską w Jarosławcu warto fotografować o wschodzie Słońca, jest wtedy najlepiej oświetlona.